Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Gündem Haber Spor Siyaset Ekonomi Eğitim Sağlık Teknoloji Müzik Klip Kültür Sanat Belgesel Duyuru İletişim
Son Dakika Turgut Özal Raporunun Perde Arkası    -   Erdoğan'dan Gül'ün sözlerine ilk tepki    -   169. Polis Teşkilatı'nın Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları    -   Arguvan’da 171 bin dekar arazi sulu tarıma açılacak    -   Askere gidecekler dikkat!    -   
Haberler
Malatya Büyükşehir'de İlk Atamalar Yapıldı
Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde genel sekreter vekilliği ile bazı daire başkanlıklarına atama yapıldı.
 
Cumhurbaşkanı Gül: Siyaset planım yok
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin sorulara yanıt verdi.
 
Kenan Işık'ın doktorlarından kritik açıklama!
21 Mart'ta gittiği spor salonunda düşerek beyin kanaması geçiren ve hastaneye yatırılan tiyatrocu Kenan Işık'ın doktorlarından kritik açıklama geldi.
 
Başkan Çakır Kutlu Doğum Haftası Mesajı Yayınladı
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 
Don'dan etkilenen Kayısı ağaçlarının bakımı
Malatya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür vekili Ramazan Aytekin Kayısı'da yaşanan don felaketi'nin ardından Kayısı ağaçlarının bakımı ile ilgili çiftçileri uyaran bir yazılı açıklama yaptı.
 
Tüm şifrelerinizi acil olarak değiştirin!
İnternet güvenliğinde çatlak tespit edildi. İngiliz gazeteleri kullanıcıları uyarıyor ve acil şifrenizi değiştirin diyor.
 
Arguvan’da 171 bin dekar arazi sulu tarıma açılacak
Kayısı Araştırma İstasyonu Müdürü Zengin: "Böyle bir hadiseyle ilk kez karşılaştık. Malatya'da 1914 yılında böyle bir don olayının yaşandığını büyüklerden duydum"
 
AK Parti'den sürpriz hamle!
AK Parti, MİT'i süper yetkilerle donatan yasada yedi değişiklik yapıyor.
 
AVRUPA BİRLİĞİNDEN KAYISIYA BÜYÜK DESTEK
“Kayısı işletmelerine temiz enerji (güneş) ile soğuk hava deposu ve kümelenme vadisi oluşturulması projesi kabul edildi”
 
Karadenizli Yasemin - Otobüs Yolculuğu
Karadenizli Yasemin - Otobüs Yolculuğu Yasemin Sakallıoğlu
 
En Çok İzlenenler
Arapgir Belgeseli
Hamit Çavuş Garibin Haline Bak
Yolcu Yollarda Gerger Pikniği
Adıyamanlı İdo Oturmuşum Beydağında
Malatya Günleri Programı 2010
Ana Sayfa > Malatya İŞ-KUR "6 Ayda, 3 Bin 72 Kişi İşe Yerleşti"
Malatya İŞ-KUR "6 Ayda, 3 Bin 72 Kişi İşe Yerleşti"
2013-07-26
Çalışma ve İş Kur Malatya İl Müdürü Vahap Toman, bu yılın ilk 6 ayında 3 bin 72 kişiyi işe yerleştirdiklerini belirterek, talep üzerine kurslar açtıklarını bildirdi.

Bu yılın ilk 6 ayında yaptıkları faaliyetler hakkında özet bilgi veren Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Vahap Toman, “Çalışma ve İş Kur Malatya İl Müdürlüğü olarak ilk 6 ayı değerlendirecek olursak, 3 bin 72 kişiyi özel sektör ve çeşitli kurumlarda işe yerleştirdik” diyerek, daha sonra şunları söyledi: “ilk 6 ayda, çeşitli mesleklerde 201 kurs açıldı. Bunlardan 2 bin 657 kişi istifade etti. Bu kursları başarı ile bitirenlerin yüzde 50’sine iş garantili kurslar açıldı. Bazı şirketler ise yüzde 50’nin üzerinde iş garantisi veriyor. Yüzde 100’e varan taahhüt veren kuruluşlar var” dedi.

“Yeni açtığımız kurslarda 2 bin’e yakın işsizimizi işe yerleştirmeyi planlıyoruz” diyen Toman, “Malatya ilimiz, kurs ve işe yerleştirmede Türkiye ortalamasının üzerindedir. Geçtiğimiz günlerde genel müdürlüğümüzde ilk 6 ay’ın değerlendirmesi yapıldı. Yapılan faaliyetlerimiz yüzde 90’ın üzerinde olduğu görüldü” ifadelerini kullandı.

İşletmelerin talepleri üzerine kurslar açtıklarını dile getiren Vahap Toman, İş ve meslek uzmanı 41 kişinin işletmeleri ziyaret edip, işletmelerin eleman ihtiyaç analizleri yaptıklarını bildirdi. Toman, “İşletmelere bilgilendirme yapılarak, kurslar hakkında detaylı bilgiler aktarılıyor. Kurumumuzun faaliyetleri hakkında bilgi veriliyor. İşletmelerin talepleri doğrultusunda Milli Eğitim müfredatına uygun kurslar açmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Arama
En Son Eklenenler Videolar
Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir hataya düştü
1967 yılında çekilmiş İstanbul görüntüleri
Çanakkale'de askeri birlikte patlama
Abdullah Gül: Gelecekle ilgili siyasi bir planım yok
7.2’lik deprem kamerada
Dünya hayalet arabayı konuşuyor
TRT'den doğaya bin fidan
Başbakan Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı değerlendirmesi
Liderlerin 2014 Seçimleri Gafları
125 kilo Taha Akgül 2014 Avrupa Güreş Şampiyonası final maçı
Copyright © 2010 Malatyam.tv Tüm Hakları Saklıdır. Site Kullanım Koşulları - Gizlilik Bildirimi Tasarım & Yazılım : Malatyam.TV