Ana Sayfa Hakkımızda Foto Galeri Gündem Haber Spor Siyaset Ekonomi Eğitim Sağlık Teknoloji Müzik Klip Kültür Sanat Belgesel Duyuru İletişim
Son Dakika 169. Polis Teşkilatı'nın Kuruluş Yıl Dönümü Mesajları    -   Arguvan’da 171 bin dekar arazi sulu tarıma açılacak    -   Askere gidecekler dikkat!    -   ’27 Mayıs’ta Menderes’e Yapılanlar Bugün Mursi’ye Yapılıyor’    -   Başbakan'dan Don'dan Zarar Gören Kayısı Üreticisine Müjde    -   
Haberler
Tüm şifrelerinizi acil olarak değiştirin!
İnternet güvenliğinde çatlak tespit edildi. İngiliz gazeteleri kullanıcıları uyarıyor ve acil şifrenizi değiştirin diyor.
 
Arguvan’da 171 bin dekar arazi sulu tarıma açılacak
Kayısı Araştırma İstasyonu Müdürü Zengin: "Böyle bir hadiseyle ilk kez karşılaştık. Malatya'da 1914 yılında böyle bir don olayının yaşandığını büyüklerden duydum"
 
AK Parti'den sürpriz hamle!
AK Parti, MİT'i süper yetkilerle donatan yasada yedi değişiklik yapıyor.
 
AVRUPA BİRLİĞİNDEN KAYISIYA BÜYÜK DESTEK
“Kayısı işletmelerine temiz enerji (güneş) ile soğuk hava deposu ve kümelenme vadisi oluşturulması projesi kabul edildi”
 
Karadenizli Yasemin - Otobüs Yolculuğu
Karadenizli Yasemin - Otobüs Yolculuğu Yasemin Sakallıoğlu
 
27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Bildirisi
Sinema ve tiyatro oyuncusu yönetmen Ömer Konakçı 27 Mart Dünya tiyatrolar dolayısıyla bir bildiri yayınladı.
 
Kayısıda Erik Koşnili ve Mücadelesi Paneli
26 Mart 2014 Çarşamba Günü, Saat 14.30’da, Belediye Konferans Salonu’nda “Kayısıda Erik Koşnili ve Mücadelesi Paneli” düzenlenecektir.
 
E-Dış Ticaret Uzmanlık Sertifika Programı
Elazığ’da “E-Dış Ticaret Uzmanlık Sertifika Programı” Eğitimi Düzenlendi
 
Pazartesi Günü Kimlere Tatil ?
Yerel seçimlerin ertesi günü öğrencilere tatil edildi. Peki memurlara tatil var mı ?
 
CHP'den şoke edecek seçim hilesi!
AK Parti'nin Sarıyer'de seçime hile karıştırdığı iddiası Sarıyer AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir tarafından belgeleriyle yalanlandı. Öte yandan Özdemir asıl seçim hilesini Numarataj sistemi ile CHP'nin yaptığını iddia etti.
 
En Çok İzlenenler
Arapgir Belgeseli
Hamit Çavuş Garibin Haline Bak
Yolcu Yollarda Gerger Pikniği
Adıyamanlı İdo Oturmuşum Beydağında
Malatya Günleri Programı 2010
Ana Sayfa > Malatya İŞ-KUR "6 Ayda, 3 Bin 72 Kişi İşe Yerleşti"
Malatya İŞ-KUR "6 Ayda, 3 Bin 72 Kişi İşe Yerleşti"
2013-07-26
Çalışma ve İş Kur Malatya İl Müdürü Vahap Toman, bu yılın ilk 6 ayında 3 bin 72 kişiyi işe yerleştirdiklerini belirterek, talep üzerine kurslar açtıklarını bildirdi.

Bu yılın ilk 6 ayında yaptıkları faaliyetler hakkında özet bilgi veren Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Vahap Toman, “Çalışma ve İş Kur Malatya İl Müdürlüğü olarak ilk 6 ayı değerlendirecek olursak, 3 bin 72 kişiyi özel sektör ve çeşitli kurumlarda işe yerleştirdik” diyerek, daha sonra şunları söyledi: “ilk 6 ayda, çeşitli mesleklerde 201 kurs açıldı. Bunlardan 2 bin 657 kişi istifade etti. Bu kursları başarı ile bitirenlerin yüzde 50’sine iş garantili kurslar açıldı. Bazı şirketler ise yüzde 50’nin üzerinde iş garantisi veriyor. Yüzde 100’e varan taahhüt veren kuruluşlar var” dedi.

“Yeni açtığımız kurslarda 2 bin’e yakın işsizimizi işe yerleştirmeyi planlıyoruz” diyen Toman, “Malatya ilimiz, kurs ve işe yerleştirmede Türkiye ortalamasının üzerindedir. Geçtiğimiz günlerde genel müdürlüğümüzde ilk 6 ay’ın değerlendirmesi yapıldı. Yapılan faaliyetlerimiz yüzde 90’ın üzerinde olduğu görüldü” ifadelerini kullandı.

İşletmelerin talepleri üzerine kurslar açtıklarını dile getiren Vahap Toman, İş ve meslek uzmanı 41 kişinin işletmeleri ziyaret edip, işletmelerin eleman ihtiyaç analizleri yaptıklarını bildirdi. Toman, “İşletmelere bilgilendirme yapılarak, kurslar hakkında detaylı bilgiler aktarılıyor. Kurumumuzun faaliyetleri hakkında bilgi veriliyor. İşletmelerin talepleri doğrultusunda Milli Eğitim müfredatına uygun kurslar açmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Arama
En Son Eklenenler Videolar
TRT'den doğaya bin fidan
Başbakan Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı değerlendirmesi
Liderlerin 2014 Seçimleri Gafları
125 kilo Taha Akgül 2014 Avrupa Güreş Şampiyonası final maçı
Güreşte Taha Akgül Avrupa Şampiyonu oldu
MHP'liler Anadolu Ajansı muhabirine saldırdı
Mustafa Sarıgül görevini devretti
Bir Anne felçli kızını yürütmek için icat geliştirdi
Marketi soyup kadın kasiyeri kafasından vurdular
Patlayan tüp sokağı savaş alanına çevirdi
Copyright © 2010 Malatyam.tv Tüm Hakları Saklıdır. Site Kullanım Koşulları - Gizlilik Bildirimi Tasarım & Yazılım : Malatyam.TV